Odhalení pamětní desky Josefa Čižmáře (13.12.)

Na budově předzámčí státního zámku ve Vizovicích, vedle vchodu do knihovny, byla odhalena pamětní deska rodákovi a čestnému občanu města PhMr. Josefu Čižmářovi (19. 4. 1868 – 22. 12. 1965) u příležitosti 135. výročí jeho narození.

Vánoční kouzlení (24.11. – 26.11.)

Děti vyráběly svícínky pomocí suché vazby, tvořily z vizovického pečiva a připravovaly medové perníky.

Týden knihoven (6.10. – 10.10.)

Velké říjnové společné čtení – 6. října byla v 9:00 zahájena v celé České republice i ve Vizovicích četba z díla nositele Nobelovy ceny za literatura Jaroslava Seiferta.

Ve dnech 6. až 31. října se konala v prostorách knihovny výstava prací žáků 5. tříd na téma „Namaluj si svůj exlibris“.

10. října se šlo na vycházku ke Chladné studni. Akce byla určena dětem z prvního stupně ZŠ. Na cestu se vyráželo ve 13:30.

Během Týdne knihoven probíhala i tzv. „Provázkiáda aneb navaž přátelství s knihovnou“.

Dny evropského dědictví (13.9. – 14.9.)

V knihovně se uskutečnilo vzpomínkové setkání s osobnostmi města Vizovic.

Noční pochod (30.5.)

Městská knihovna a TJ Sokol obnovili tradici „nočních pochodů“. Jedna skupina asi třiceti dětí a dospělých se vydala cestou na Janovu horu, druhá vyrazila směrem Hrušové, Matějkovy paseky, Chladná studna a Spletený vrch. Mladší děti si na vrcholu Janovy hory opekly špekáčky a při tom si vyslechly pověst z Vizovických hor „O strašidelném Klášťově a o zámku na Smolném vrchu.“ Pohoda vládla celou cestu, chyběla jen ta tma, pro kterou měly děti připraveny baterky. Návrat domů byl ve 20:30 hodin, a to je bohužel ještě světlo.

Velikonoční malování duben

Akce pro 4. třídy ZŠ při které knihovnice seznámily žáky s tradicemi velikonočních svátků na Valašsku. Malování kraslic předvedla paní Anna Krocová a zdobení medových perníčků názorně ukázala paní Jana Mojžíšová. Děti si pak mohly samy vyzkoušet obě techniky.

Březen měsíc internetu

„Já a internet“ – téma slohové práce pro žáky 8. tříd.