+420 577 019 582  info@knihovnavizovice.cz
dnes otevřeno 9:00 - 12:00 h  
| Čtenářské konto

Zapojili jsme se do projektu Lovci perel, zapojte se s námi!

Co jsou Lovci perel?

Jedná se o celoroční projekt pro děti, který lze realizovat v městských, obecních i místních knihovnách a jenž motivuje k četbě knížek, učí pracovat s textem a informacemi, především je však atraktivním trávením volného času a zábavou pro děti. Tuto soutěž vyhlásil Klub dětských knihoven SKIP 08, autorkou hry je knihovnice Bc. Alice Hrbková z Městské knihovny Hradce Králové. Nápad pochází z roku 2010 a nadchl ostatní pracovnice dětských oddělení KMHK, které společně začaly připravovat projekt s názvem Lovci perel. Soutěž se pak s laskavým svolením autorky začala realizovat i v dalších knihovnách po celé ČR.

 

Jak se mohu zapojit?

Jako čtenář

Všichni žáci základních škol se mohou zapojit tak, že si v knihovně najdou a zapůjčí dětskou knihu označenou nálepkou s perlorodkou. Od knihovnice dostanou krátký dotazník, který po přečtení knihy vyplní a odevzdají v knihovně. Za každý odevzdaný dotazník/každou přečtenou knihu dostanou žáci perličku, kterou si navlečou na svůj provázek a snaží se tak tvořit co nejdelší řadu z korálků. Provázky s korálky jsou v knihovně umístěny na viditelném místě.

Každý se může během školního roku zapojovat opakovaně a snažit se nasbírat co nejvíce korálků. Vítěz bude vyhlášen na konci školního roku a získá hodnotnou výhru. Odměněni však budou všichni, kdo se zapojili.

Čtenáři se mohou sami zaregistrovat a vytvořit si účet na www.lovciperel.cz, kde si také mohou vyhledávat doporučené knihy. Není to však podmínkou pro zapojení do soutěže.

 

Jako škola nebo rodič

Vítáme spolupráci se školou i rodiči. Škola se může zapojit především formou propagace projektu mezi žáky, třeba vyvěšením plakátku nebo předání v rámci hodin Českého jazyka a literatury.

Veškeré doplňující informace rádi poskytneme na info@knihovnavizovice.cz. Pokud se o projektu chcete dozvědět více, navštivte web www.lovciperel.cz.

Plakátek ke stažení a k tisku: Lovci perel 2023/2024

 

 

Kontakt

Městská knihovna Josefa Čižmáře
Masarykovo nám. 1007
763 12 Vizovice

+420 577 019 582
info@knihovnavizovice.cz

Bezbariérově se do knihovny dostanete přes městský úřad, výtahem do 1. patra a doleva chodbou.