Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje čtrnáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů s mottem ZPÁTKY DO KNIHOVEN!

Dárek pro čtenáře

Čtenáři knihoven mohou využít dárek od firmy Palmknihy – 2 eknihy zdarma:

Voucher:

• lze sdílet i mezi rodinou či přáteli, čímž může dojít k motivaci registraci nových čtenářů. Ideální stav a hlavní smysl voucheru.
  • mohou rozdávat i knihovny, které neposkytují eVýpůjčky. Metoda uplatnění nijak nesouvisí s kompatibilním on-line katalogem.
  • lze využít pouze do 31. 3. 2023.

Stručná historie

Březen jako Měsíc knihy se slaví od roku 1955. I přes původně ideologické zaměření býval (nejen) v knihovnách po dlouhá desetiletí vždy věnován knihám a čtení. Je to tedy naše nejstarší a tradiční kampaň k podpoře četby a čtenářství. Na přelomu tisíciletí se knihovny připojily ke kampani Březen – měsíc internetu a využily tento měsíc k propagaci nového média a nových služeb knihoven s ním spojených, přičemž se nikdy nezapomínalo ani na propagaci knihy a čtení. Po několikaleté přestávce byl pak na jednání Sekce veřejných knihoven v roce 2008 přijat návrh RNDr. Tomáše Řeháka, ředitele Městské knihovny v Praze, na změnu zaměření březnové kampaně. První Březen – měsíc čtenářů (BMČ) proběhl v roce 2009. Od té doby probíhá kampaň každoročně.