+420 577 019 582  info@knihovnavizovice.cz
dnes otevřeno 12:00 - 17:00 h  
| Čtenářské konto

V uplynulém roce jsme pracovali na mnoha vylepšeních našich služeb a už v průběhu roku jsme vám jich několik představili.

Co nového ale přinese rok 2024? Některé z těchto novinek se nám podařilo zařadit do provozu již v prosinci, pojďme se ale na všechny podívat v jednom souhrnném příspěvku:

ČTENÁŘSKÉ PRŮKAZY
Nové plastové čtenářské průkazy už dělají radost nejen nám, ale i několika našim čtenářům. Oproti těm původním jsou kompaktnější, mají delší životnost a urychlí registraci nových čtenářů, protože nemusíme nic tisknout a laminovat. V průběhu letošního roku vyměníme staré průkazy za nové všem našim čtenářům.

KAPESNÍ KALENDÁŘE
Kapesní kalendáře jsou sice samozřejmostí, ale i pro letošek je máme v novém designu a navíc budou krásně sladěné s průkazy.
Za grafický návrh průkazů a kalendářů děkujeme paní Mládenkové z Reklamního studia Trend.

BEZHOTOVOSTNÍ PLATBY
Nově můžete i v knihovně platit veškeré poplatky kartou. Bezhotovostní platby jsou pro mnoho lidí běžným a pro některé i jediným způsobem placení a proto jsme rádi, že je můžeme svým čtenářům nabídnout.

AKTUALIZACE KNIHOVNÍHO ŘADU
S platností od 1. 1. 2024 došlo také k úpravě Knihovního řádu, konkrétně jeho přílohy – ceníku. Chceme vás na tyto změny upozornit, více informací pak najdete zde , nebo přímo na www.knihovnavizovice.cz/cenik , kde si také nový ceník můžete zobrazit či stáhnout.

WEBOVÉ STRÁNKY
Nemůžeme nezmínit ani úpravy webových stránek, které byly dokončeny na podzim. Obsah webových stránek budeme i nadále doplňovat a vylepšovat, radost nám ale dělá nová grafická podoba, přehlednější řazení stránek, nebo třeba rezervační systém vzdělávacích programů.

WEBOVÝ KATALOG
Úpravami prošel také webový katalog, který vylepšujeme, aby byl pro čtenáře přehlednější, aby snáz našli, co hledají a aby se z něj dozvěděli i to, kde hledané dokumenty najdou přímo v knihovně. Zobrazování dokumentů v katalogu jde tak ruku v ruce s jejich řazením přímo na regálech.

PŮJČOVÁNÍ TABLETU
V loňském roce jsme rozjeli eVýpůjčky a s tím souvisí i další novinka – půjčování tabletu. Právě na tabletu si naši čtenáři, které takové zařízení zatím nevlastní, mohou vyzkoušet, jak půjčování a čtení e-knih probíhá.

Tablet, platební terminál ale i nový počítač na výpůjční pult včetně skeneru čárových kódů jsme získali díky dotaci VISK MK ČR.

Ministerstvo kultury vyhlásilo výzvu na podporu digitalizace kulturního dědictví -

 

Pokud máte zájem o více aktualit, novinek a skvělých tipů na čtení, sledujte nás také na Instagramu či Facebooku, kde jsme pro vás s novými příspěvky každý den.

Zpět na aktuality

Kontakt

Městská knihovna Josefa Čižmáře
Masarykovo nám. 1007
763 12 Vizovice

+420 577 019 582
info@knihovnavizovice.cz

Bezbariérově se do knihovny dostanete přes městský úřad, výtahem do 1. patra a doleva chodbou.